عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و دانشکده مجازی و قطب علمی آموزش الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ ۰۷:۵۲ | تعداد بازدید: 8

مدیر مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از انعقاد تفاهم‌نامۀ همکاری بین معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و دانشکده مجازی و قطب علمی آموزش الکترونیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه توسعۀ آموزش مجازی خبر داد.

دکتر محسن کشاورز در تشریح این خبر گفت: با توسعۀ طرح تحول و نوآوری آموزشی دردانشگاه‌های علوم پزشکی و در نظر داشتن کارگروه توسعه آموزش مجازی و با در نظر گرفتن طرح آمایش سرزمینی، مشارکت، همکاری و تبادل دانش و تجربیات دانشگاه‌های کلان مناطق آمایشی در راستای هم‌افزایی منابع و ظرفیت­ها، انعقاد تفاهم نامه‌ها و قراردادهای همکاری علمی بسیار ضروری است. لذا این تفاهم‌نامه در راستای تبادل دانش و تجربیات، همکاری‌های آموزشی اعضای هیأت علمی، تولید محتوای الکترونیکی، فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی بین دو دانشگاه در حوزه یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی منعقدگردیده است.

دکتر کشاورز افزود: در دهه‌های اخیر و به ویژه در عصر کرونا، توسعۀ آموزش مجازی با شتابی وصف‌ناپذیر، ابعاد مختلف آموزش‌های رسمی و غیررسمی را تحت تأثیر قرار داده است؛ در این میان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی از این تأثیرات بی بهره نبوده‌اند. به نحوی که می‌توان گفت که امروزه توسعه کارکردهای مختلف آموزش عالی بدون استفاده از فناوری‌های نوین امکان‌پذیر نیست.